back

Hotel ukrytý uprostřed pouště dokonale splývá s okolním pískem


Moderní hotelový areál v americkém Utahu má barvu písku, což ho dělá dokonale nenápadným. Leží totiž ve strohé pouštní krajině, kam se někteří hosté dopravují soukromými tryskáči. Dovolená tu vskutku není pro každého.

 

BEZ KOMENTÁŘE: Úchvatný hotel schovaný v poušti nabízí návštěvníkům především klid a soukromí

Včera 22:00

Hotel Amangiri vyrostl kousek od jezera Powell a cestovatelům dobře známého Antilopího kaňonu poblíž městečka Page v Utahu. Poprvé se návštěvníkům otevřel už v roce 2009, dodnes ale nepřestává uchvacovat svojí odlehlostí od civilizace.

Komplex Amangiri je často uváděný jako nejizolovanější americký hotel. Aby taky ne, v jeho nejbližším okolí je jen prašná poušť a neprostupné hranice skal.

Stranou od ruchu měst a obřích hotelových rezortů si tady hosté za nemalé peníze užívají nekonečného přepychu. Relaxaci nabízejí zdejší lázně s vířivkami, maséry i pedikéry.

Odpočinek si lze užít také při pouhém sledování tichého prostředí pouště z terasy pokoje, o jeho dokonalém vybavení interiéru netřeba hovořit. Vyznavači aktivní rekreace ocení pro změnu třeba jízdu na koních, možnost letu balónem nebo plavání v bazénu, který je doslova srostlý se skalním masivem. Ten sousedí s hotelem.

Kouzlo tohoto honosného „poustevnického“ sídla využívají celebrity, které sem utíkají před bulvárními fotografy, nebo také majetní podnikatelé. Ti si s dopravou do pouštních končin hlavu nelámou. Alespoň tedy ti, kteří mají k dispozici vlastní tryskáč.

Zajímavost: Před dvěma lety tady byl na dovolené holywoodský herecký pár Brad Pitt s Angelinou Jolie.

Co se týče nákladů za ubytování, průměrného turistu budou nejspíš šokovat. Základní cena za přespání v hotelovém pokoji Amangiri rezortu se šplhá do výše 1100 dolarů, tedy zhruba 22 tisíc korun. Pronájem místní čtyřpokojové vilky pak vychází na 7500 dolarů, což je v přepočtu okolo 150 tisíc korun. Taková je v Utahu cena za božský klid a absolutní soukromí.

Amangiri Amangiri Amangiri AmangiriComments to artical

add comments


Be the first to comment.

Reference
Pár slov

We specialize in hotel textileTowels, bath towels, bathrobes robes or any other goods can be seen in our catalogue. The basic product range has usually been in stock. We also offer a range of additional services - from custom sewing up to embroidery: towelsbath towels and bathrobes.

Info